Loading...

Fundacja Senior-Care oraz Krajowa Izba Domów Opieki KIDO we współpracy z firmą Toyota Dobrygowski (Długołęka) przedstawiają Państwu zalety nowoczesnego pojazdu – dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Toyota ProAce – dostępna w ramach programu Mobility stanowi jeden z najbardziej zaawansowanych mikrobusów z zabudową dedykowanej tej grupie społecznej.

Efekty tej współpracy przedstawiamy Państwu poniżej, w filmie promocyjnym.

Wymarzony samochód dla osoby z niepełnosprawnością

Toyota ProAce to nie tylko udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, to dużo więcej!

Zabudowa Mobility charakteryzuje się przedziałem dla pasażera umiejscowionymi w trzecim rzędzie siedzeń oraz części bagażnika – w rzędzie pierwszym i drugim znajdują się fabrycznie montowane siedzenia. Podróż w tym pojeździe jest bardzo bezpieczna dla osoby na wózku inwalidzkim,ze względu na czteropunktowe pasy mocujące wózek, a także trzypunktowe pasy dla osoby siedzącej na wózku. Pojazd jest wyposażony w dodatkowe oświetlenie LED, ponadto można go wyposażyć w specjalną rampę (ramę), której rozłożenie odbywa się za pomocą elektrycznych siłowników.

Zabudowa Mobility jest dostępna w samochodzie ProAce City Verso w odmianie Long o długości 4,7m – w wersji Biznesowej lub Rodzinnej.

Pojazd dla osób z niepełnosprawnością – z homologacją

Wszystkie wymienione zarówno w filmie, jak i tym krótkim artykule udogodnienia posiadają homologację, dzięki czemu z łatwością zarejestrujemy pojazd, a modyfikacji możemy dokonać przed rejestracją pojazdu. Ogólnodostępne są dwie wersje pojazdu: Medium o długości 4,9m oraz Long o długości 5,3m.

Możliwości Toyoty ProAce – samochodu dla osób z niepełnosprawnością

Ta szeroka gama udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami jest wynikiem wieloletniej współpracy Toyoty ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami na całym świecie. Od roku 2018, dzięki uzyskaniu tytułu głównego partnera Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Toyota rozpoczęła globalną kampanię nazwaną Start Your Impossible, której głównym celem jest wsparcie osób z ograniczeniami ruchowymi przez zwiększanie zakresu ich mobilności. W Polsce Toyota współpracuje między innymi z Krajową Izbą Domów Opieki (KIDO) oraz Fundacją Senior-Care – upowszechniając wiedzę dotyczącą możliwości dostosowywania pojazdów dla potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Toyota oraz Fundacja Senior-Care i Krajowa Izba Domów Opieki KIDO

Toyota Dobrygowski to firma z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. W celu edukacji i wspierania osób z ograniczeniami ruchowymi w Polsce zaprezentowana została podczas ogólnopolskiej Konferencji Senior-Care w Ciechocinku w 2021 roku, oferta pojazdów marki Toyota z wyposażeniem dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością. 

Jeżeli macie Państwo pytania dotyczące pojazdów marki Toyota wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością lub zamierzacie obejrzeć taki pojazd na żywo – zapraszamy do kontaktu z salonem Toyota Dobrygowski w Długołęce lub Fundacją Senior-Care.- www.senior-care.eu. Więcej informacji dostępne jest także na stronie programu Toyoty: Start Your Impossible – Zacznij od niemożliwego.

Zobacz galerię zdjęć z pobytu reprezentacji KIDO w salonie Toyota Dobrygowski

4 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami