Loading...

Defibrylator AED pozwala na podjęcie błyskawicznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby, u której wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie typu AED  pomaga ratować życie i zdrowie, dlatego nie powinno zabraknąć takiego sprzętu w placówkach opieki długoterminowej, w których przebywają osoby starsze.

Krajowa Izba Domów Opieki KIDO, wraz z Fundacją Senior-Care przy wsparciu Projekt AED  przekazała 15 września 2021 roku Defibrylator AED na potrzeby największego Domu Pomocy Społecznej w Polsce: Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczego DPS w Łodzi, przy ul.Przybyszewskiego. Tego dnia odbyło się także spotkanie regionalne członków KIDO oraz Fundacji Senior-Care,na którym poruszano tematy związane z holistycznie pojętą opieką długoterminową.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z przekazania Defibrylatora AED dla DPS w Łodzi:

Przekazanie Defibrylatora AED


Podziękowania za Defibrylator AED od Domu Pomocy Społecznej w Łodzi

Szanowni Panowie Prezesi

Fundacja Senior-Care oraz Krajowa Izba Domów Opieki KIDO podarowała naszej placówce defibrylator AED.

W imieniu mieszkańców i pracowników CRO DPS w Łodzi składamy serdeczne podziękowania za przekazany sprzęt oraz pakiet szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Miło nam poinformować, iż niespełna miesiąc od szkolenia, po raz pierwszy podarowany nam sprzęt został skutecznie użyty ratując życie naszej mieszkance.
Do dnia dzisiejszego defibrylator został użyty trzykrotnie, co potwierdza niezbędność tego sprzętu w placówce.
Dotychczas przeszkolonych zostało 120 osób, które teraz bez obaw w pełni profesjonalnie mogą prowadzić badania z zakresu pierwszej pomocy.

Z wyrazami wdzięczności,
Dyrektor
dr Krystyna Matysek

Czym jest Defibrylator AED?

Skrót „AED” pochodzi od angielskich słów: Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny i ma za zadanie wspierać osoby dokonującej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w celu ratowania życia osoby potrzebującej tego typu pomocy.

Defibrylator działa intuicyjnie i automatycznie, poprzez samodzielną analizę – na podstawie której decyduje czy powinien dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo funkcjonującego serca osoby – u której stwierdzono podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia. Pozwala to na uniknięcie ludzkich błędów poznawczych w sytuacji stresowej, pojawiającej się w momencie ratowania życia drugiego człowieka.

Defibrylator jest zainstalowany zewnętrznie i często możemy go zauważyć w miejscach użytku publicznego, takich jak biura, boiska do gry, sale sportowe, galerie handlowe, fabryki, hotele , itp. oraz jako wyposażenie służb ratunkowych czy po prostu na ulicy np. obok stacji metra.

Wsparcie ośrodków opieki długoterminowej przez KIDO i Fundację Senior-Care

Krajowa Izba Domów Opieki wraz z Fundacją Senior-Care wspiera placówki należące do KIDO zarówno merytorycznie, jak i materialnie. Defibrylator AED to sprzęt pozwalający na skuteczne ratowanie życia drugiego człowieka i warto uczynić wszystko aby tego typu urządzenia stanowiły wyposażenie każdej placówki opieki długoterminowej.

Defibrylator przekazany dla DPS w Łodzi to jedna z licznych form wspierania domów opieki przez Fundację Senior-Care oraz KIDO.

Wcześniej instytucje te zadbały także o pakiety wsparcia w zapobieganiu skutkom Covid19, Diagnostykę w DPS, szkolenia specjalistyczne w placówkach opiekuńczych, wsparcie żywieniowe seniorów oraz projektem “Użyczalnia”, w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.senior-care.eu .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami