Loading...

Przekazanie Defibrylatora AED przez KIDO dla DPS z Łodzi

Dom Opieki

Opublikowano: 27.09.2021

Defibrylator AED pozwala na podjęcie błyskawicznej resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osoby, u której wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie typu AED  pomaga ratować życie i zdrowie, dlatego nie powinno zabraknąć takiego sprzętu w placówkach opieki długoterminowej, w których przebywają osoby starsze.

Krajowa Izba Domów Opieki KIDO, wraz z Fundacją Senior-Care przy wsparciu Projekt AED  przekazała 15 września 2021 roku Defibrylator AED na potrzeby największego Domu Pomocy Społecznej w Polsce: Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczego DPS w Łodzi, przy ul.Przybyszewskiego. Tego dnia odbyło się także spotkanie regionalne członków KIDO oraz Fundacji Senior-Care,na którym poruszano tematy związane z holistycznie pojętą opieką długoterminową.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z przekazania Defibrylatora AED dla DPS w Łodzi:

Przekazanie Defibrylatora AED


Czym jest Defibrylator AED?

Skrót „AED” pochodzi od angielskich słów: Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny i ma za zadanie wspierać osoby dokonującej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w celu ratowania życia osoby potrzebującej tego typu pomocy.

Defibrylator działa intuicyjnie i automatycznie, poprzez samodzielną analizę – na podstawie której decyduje czy powinien dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo funkcjonującego serca osoby – u której stwierdzono podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia. Pozwala to na uniknięcie ludzkich błędów poznawczych w sytuacji stresowej, pojawiającej się w momencie ratowania życia drugiego człowieka.

Defibrylator jest zainstalowany zewnętrznie i często możemy go zauważyć w miejscach użytku publicznego, takich jak biura, boiska do gry, sale sportowe, galerie handlowe, fabryki, hotele , itp. oraz jako wyposażenie służb ratunkowych czy po prostu na ulicy np. obok stacji metra.

Wsparcie ośrodków opieki długoterminowej przez KIDO i Fundację Senior-Care

Krajowa Izba Domów Opieki wraz z Fundacją Senior-Care wspiera placówki należące do KIDO zarówno merytorycznie, jak i materialnie. Defibrylator AED to sprzęt pozwalający na skuteczne ratowanie życia drugiego człowieka i warto uczynić wszystko aby tego typu urządzenia stanowiły wyposażenie każdej placówki opieki długoterminowej.

Defibrylator przekazany dla DPS w Łodzi to jedna z licznych form wspierania domów opieki przez Fundację Senior-Care oraz KIDO.

Wcześniej instytucje te zadbały także o pakiety wsparcia w zapobieganiu skutkom Covid19, Diagnostykę w DPS, szkolenia specjalistyczne w placówkach opiekuńczych, wsparcie żywieniowe seniorów oraz projektem “Użyczalnia”, w zakresie sprzętu rehabilitacyjnego. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.senior-care.eu .

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Potrzebujesz wsparcia?

Piotr 537 464 536 Andrzej 501 950 615